TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

ZWCAD 2019 - editovanie dynamických blokov

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Návrhář
Příspěvky: 13
Registrován: 12 čer 2014, 14:52
Jméno (bez příjmení): Peter Stano

ZWCAD 2019 - editovanie dynamických blokov

Příspěvekod p_stano » 08 led 2019, 17:31

Dobrý deň,
v ZWCAD 2019 bola ako jedna z najvýznamnejších noviniek propagovaná možnosť vytvárať a editovať dynamické bloky. Na toto čakáme už pekných pár rokov, je to pre nás veľmi dôležitá funkcionalita. Ešte viac nás navnadilo video, kde je táto funkcia prezentovaná: https://www.youtube.com/watch?v=4TDBMdqjnYU
Neviem, či robím niečo zle, ale nepodarilo sa mi túto funkciu nikde nájsť ani pri vytváraní bloku, ani pri jeho editovaní.

Príklad podľa horeuvedeného videa:
- otvorím nový výkres
- pretiahnem ľubovoľný dynamický blok z palety (napr. Architectural)
- zadám príkaz BEDIT a vyberiem vo výkrese tento blok - no u mňa to skončí informáciou v príkazovom riadku: "Block contains dynamic blocks. Cannot edit block in Block Editor."

Vo videu to funguje, objaví sa ribbon Block Editor s ikonami a paletami, ktoré u mňa po spustení BEDIT nie sú (Test Block, Authoring Palettes, Point, Move, Visibility).

Odskúšané na VERNUM = "2018.10.23(38586)_x64", anglická verzia.

V čom môže byť problém? Robím niečo nesprávne ja? Je potrebné zapnúť nejako podporu dynamických blokov, zmeniť nejakú premennú? Alebo je to všetko inak?

Ďakujem vopred za odpoveď.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: ZWCAD 2019 - editovanie dynamických blokov

Příspěvekod JanP » 17 led 2019, 09:46

Dobry den,

Editovanie a vytvaranie dynamickych blokov bolo pridane do ZWCAD 2019.
Potom ZWSOFT vydal service pack (ZWCAD 2019 SP1), ktory mate nainstalovany aj vy a z ktoreho ZWSOFT odstranil moznost vytvarat a editovat dynamicke bloky, pricom podla mojich povodnych informacii to mal opat pridat do buduceho service packu c.2.

Vyzera to ale tak, ze to nie je celkom iste, a teda ak chcete mat k dispozicii moznost vytvarat a editovat dynam,icke bloky, odinstalujte si ZWCAD 2019 SP ktory mate nainstalovany a nainstalujte si ZWCAD 2019 bez SP1, ktory si mozete stiahnut z tohoto linku: www.techsoft.sk/support/download/ZWCAD_ ... _64bit.zip

Návrhář
Příspěvky: 13
Registrován: 12 čer 2014, 14:52
Jméno (bez příjmení): Peter Stano

Re: ZWCAD 2019 - editovanie dynamických blokov

Příspěvekod p_stano » 18 led 2019, 13:58

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď, ktorá ma ani veľmi neprekvapila. Okrem ZWSOFTu asi nepoznám inú spoločnosť, ktorý by odoberali funkcie zo softu pri príchode novšej verzie... Nie je to prvý krát, už pri 2012+ a potom 2017 to bolo podobné, normálne mám obavy pri upgrade, čo nebude fungovať...
Urobil som to, čo ste odporúčali a naozaj sa objavila možnosť editovať dynamické bloky. Zase mi však v tejto verzii chýbajú funkcie, ktoré sa objavili v SP1 a ktoré hodne používame (Multifunctional Grip Menu pre editovanie PLINE a HATCH)...

Je niekde k dispozícii nejaký Roadmap (alebo zoznam pripravovaných zmien), čo sa plánuje v ďalších verziách? Všimol som si, že je vonku SP2 Beta, ale neinštaloval som ju.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: ZWCAD 2019 - editovanie dynamických blokov

Příspěvekod JanP » 18 led 2019, 15:14

Dobrý deň,

To čo spomínate začalo ZWCADom PLUS - kde Autodesk "nachytal ZWSOFT na hruškách" a teraz všetky ZWCADy kontroluje priamo aj Autodesk či je všetko v súlade so zákonmi a jeho patentami. Konkrétne naposledy "nachytal" Autodesk ZWSOFT pri úprave a tvorbe Dynamických blokov - ktoré má Autodesk síce patentované, ale patent platí len pre USA (nie pre Európu). ZWSOFT však keďže chce predávať ZWCAD 2019 aj v USA - musel túto vlastnosť odstrániť a momentálne hľadá cestu ako upravovať a vytvárať dynamické bloky spôsobom ktorý by nebol v konflikte s týmto patentom platným len v USA...
Viem že aj keď som Vám celú záležitosť vysvetlil ...a teda ako iste tušíte, jednoduché ro nebude.

Čo sa týky toho čo bude v SP2 a čo nebude - treba počkať na jeho vydanie. Ak sa nemýlim - doteraz vždy bez ohľadu na to čo ZWSOFT tvrdil že v novej aktualizácii bude alebo nebude - nakoniec to aj tak bolo inak (iné veci pribudli a iné chýbali) a teda treba naozaj počkať a nechať sa prekvapiť...

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník