TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Čiary acad/zwcad

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 11:37

Čiary acad/zwcad

Příspěvekod wo.hu » 10 srp 2017, 13:10

Dobrý deň,

prosim Vás mam problem s prenosom typov ciar do zwcadu, súbor som bezne pouzival v starsej verzii autocadu.

po nacitani suboru do zwcadu :
Neplatný obsah souboru"...".Pro více informací zkontrolujete protokol událostí.

Špatná definice "903" na řádku 616 v souboru "\\AQUAMAATS01\data\Archiv\Šablóny\CAD standardy\linetypes\STN\Acad-stn.lin"

do prilohy pripajam aj subor .lin a .shx

da sa to riesit?

ďakujem
Přílohy
STN.rar
priloha
(13.42 KiB) 1058 krát

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Čiary acad/zwcad

Příspěvekod JanP » 11 srp 2017, 07:56

Dobry den,

Zaujímavé - chybu vyhodí, ale čiaru načíta a aj funguje. AK sa nemýlim tak na riadku 616 je "Vrstevnica zdôraznená" - a u mna na ZWCAD 2017 fungovala korektne aj ked chybu pri nacitavani vyhodilo tiez.

Ťažko povedať čo to spôsobuje... snáď by som tipoval že je to názov tvaru - v tomto prípade je to "423".
V SHP definícii SHX fontu je to ak sa nemýlim jediný tvar ktorý má názov číslo. Ostatné tvary tam majú aj nejaký znak - a teda reťazec akýkoľvek program považuje za String. V tomto prípade ho môže (samozrejme omylom) ZWCAD považovať za číslo a nie za string... čo môže vyhodiť. Trebalo by teda vyskúšať zmeniť SHP- skompilovat na SHX a upravit v LIN subore... či je to tak ako som napísal.

Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 11:37

Re: Čiary acad/zwcad

Příspěvekod wo.hu » 11 srp 2017, 11:55

vzhľadom na moje schopnosti toto asi urobiť nebudem vedieť je možné niekde získať typy čiar podľa stn? poprípade my viete napísať postup ako si opravím ten pôvodný .lin súbor?

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Čiary acad/zwcad

Příspěvekod JanP » 11 srp 2017, 12:30

Problemom nebude LIN ale SHX subor.
A obavam sa ze zdroj problemu nebude v SHX, ale v ZWCADe, ktory si pravdepodobne neosteri to co by si osetrit mal.
Ale myslim ze ak by sa ten "problemovy font" - "vyhodil" aj z SHX a aj z LIN tak by problem uz nebol.

Ak si najdem cas cez vikend - tak sa na to pozriem a uvidime...

Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 11:37

Re: Čiary acad/zwcad

Příspěvekod wo.hu » 11 srp 2017, 13:28

Ďakujem

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků