TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Zadávání příkazů písmeny

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2016, 10:04
Jméno (bez příjmení): Ivo

Zadávání příkazů písmeny

Příspěvekod hankyhero » 03 kvě 2016, 10:19

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, kde mohu (a jestli vůbec mohu) najít soubor (v AutoCADu je to acad.pgp), ve kterém si přenastavím defaultně vytvořené vazby (RE - regenerovat, F - zaoblit ... ) - ALIASY.

Plánuji přechod z AutoCADu právě na ZWCAD a ještě by mě zajímalo, jestli jde také nastavit, když vyberu úsečku tak okamžitě vidím její parametry (délka, úhel, X, Y, Z, ...) aniž bych musel otevírat panel Vlastnosti - něco jako Rychlé vlastnosti.

A ještě jedna věc mě zajímá. Dá se nějak urychlit práce (myslím tím plynulost prostředí, bez problikávání šrafů, ...) ? To je totiž hlavní věc, která mi podstatně vadí oproti AutoCADu.

Díky za odpovědi!

Ivo

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Zadávání příkazů písmeny

Příspěvekod JanP » 03 kvě 2016, 18:16

Dobrý deň,

1. PGP
Vyvoláte z menu: Nástroje - Vlastní - Alias
Zobrazí sa dialógový panel do ktorého môžete PGP importovať aj exportovať.
Ten import ale bohužiaľ pri importe už existujúcich skratiek - tie skratky zdvojí a doporučujem teda pred importom svojho PGP všetky skratky manuálne po jednej vymazať, potom si to nastavenie bez skratiek uložiť ako vlastný profil pod vhodným názvom (napr: "Bez skratiek") a následne skratky importovať.
Tak či onak - v ZWCAD Classic neexistuje PGP súbor (je niekde "zakompilovaný" či čo... ale v starších ZWCADoch existoval a predpokladám takmer s istotou že aj v ZWCAD 2017 bude existovať.
Pozn: ak máte český ZWCAD - musíte však používať v PGP české príkazy (anglické s podtržítkom nefungujú) ...ak chcete zozam - dajte vedieť cez supportný portál http://support.zwcad.cz/

2. Úsečka - "okamžitě vidím její parametr"
Bohužiaľ - tu to vidíte len v lište vlastností

3. "Preblikávanie"
V ZWCAD Classic to bohužiaľ nevypnete.
V starších ZWCADoch (ak si dobre spomínam) to išlo, a predpokladám takmer s istotou že v ZWCAD 2017 to bude tiež možné

...asi som Vás veľmi nepotešil, ak však máte ďalšie otázky - kľudne sa pýtajte ;)

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků