TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Multiodkazy

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Kreslič
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2014, 10:20
Jméno (bez příjmení): Martin Hájek

Multiodkazy

Příspěvekod kofolas » 08 čer 2015, 22:37

Dobrý den,
mám takový problém.
Když vytvořím v ZWcadu 2015 nové multiodkazy a následně výkres otevřu v Autocadu LT, tak se mi multiodkazy nezobrazují.
Může to být v nějakém nstavení nebo je to obecný problém v kompaktibilitě ZWcad a Autocad?

Děkuji za radu.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkazy

Příspěvekod JanP » 09 čer 2015, 08:14

Dobry den,

Neevidujeme žiadny takýto problém...
Hneď som to aj pre istotu overil - a AutoCAD LT multiodkazy vytvorené v ZWCAD 2015 zobrazuje normálne.
Nemyslím ani že sa jedná o nejaké špec. nastavenie ...skôr sa to bude týkaťmVášho konkrétneho výkresu.
Skúste mi ho prosím poslať cez náš supportný systém http://support.techsoft.sk/cz/

Samozrejme predpokladám že máte najnovší SP 2.1 ZWCADu 2015 - vernum: "2015.05.26(27086)"

Kreslič
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2014, 10:20
Jméno (bez příjmení): Martin Hájek

Re: Multiodkazy

Příspěvekod kofolas » 09 čer 2015, 10:15

Dobrý den,
tak jsem na to asi přišel.
V Autocadu bylo nutné nastavit ve stylu multiodkazů, v části struktura odkazů, nezaškrtávat poznámky a zadat ručně měřitko 1.
Po této úpravě se zdá že už to bude zobrazovat v obou programech správně.
No a napadá mne otázka na budoucnost ZWcadu, zda-li plánuje nějak vyřešit ty měřítka poznámek co jsou v Autocadu.
Občas je to pro ZWcad dost problém.
V případě že má nějaká entita (např kóta) v sobě více měřítek, ZWcad to zobrazí vše naráz a nedá se s tím pracovat.
Navíc to rozhodí do několika hladin kde je v názvu @.
Ještě mne napadá dotaz, kdy bude možné vytvářet dynamickéch bloky přímo v ZWcadu?

Děkuji

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkazy

Příspěvekod JanP » 09 čer 2015, 10:33

Vďaka za info.

Čo sa týka tých merítok - malo by to byť v ďalšej verzii ZWCADu (koncom roka 2015)
Čo sa týka možnosti vytvárať dynamické bloky - v tomto som dosť pesimista.
Autodesk to má patentované - a veru neviem či sa nájde nejaká cesta ako tento patent obísť aby to všetko bolo legálne.
...bude to asi dosť zložité, keďže veľa užívateľov to požaduje a žiadne oficiálne info už dlhodobo nie je "na obzore".
No - uvidíme...

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků