TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Kótovací styl

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2015, 11:29
Jméno (bez příjmení): Pavel Benda

Kótovací styl

Příspěvekod PB ATRAN TECHNOLOGIE » 07 led 2015, 11:53

Dobrý den,
potřebuji poradit, nevím si rady s kótovacím stylem. Jsem uživatelem ZWCAD 2014, měl jsem 30ti denní zkušební verzi a nyní používám ofiko verzi. V předchozí praxi jsem používal AutoCad 2009. V této nové verzi mám problém se změnou, resp. přizpůsobením kótovacího stylu. Pokud provedu opravu kótovacího stylu a zadám parametr na hladinu, změna se při vynášení kóty neprojeví. Mám přímo založenou hladinu kóty v červené barvě s tloušťkou 0,15 a při vynesení kóty se mi objeví zelená 0,09 a všechno velmi malé. Pokud kótu vlastností přetažené kóty změním, tak se mi změní, ale při vynášení kreslí nesmyls. Provedl jsem několikrát přestavení, ale nikdy se změna neprovedla. Můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu??
Předem děkuji
Pavel

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Kótovací styl

Příspěvekod JanP » 07 led 2015, 14:02

Dobrý deň,

V prvom rade poprosím tzv vernum vášho ZWCADu.
Vernum získate ak do príkazového riadku napíšete príkaz: vernum a potvrdíte ENTER

V druhom rade by mi veľmi pomohol vzorový výkres hoci len s jednou kótou a príslušným kótovacím štýlom.
Poprosím Vás o jeho pripojenie k tomuto príspevku, alebo mi ho pošlite emailom na pajerchinZAVINACtechsoft.sk

Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2015, 11:29
Jméno (bez příjmení): Pavel Benda

Re: Kótovací styl

Příspěvekod PB ATRAN TECHNOLOGIE » 07 led 2015, 14:18

Dobrý den, díky za odpověď. Vernum je: VERNUM = "2013.10.31(17416)" (pouze ke čtení)
Soubor posílám, na jednoduchý trojúhelník, červeně je kóta převzatá a zelená je momentálně vyhotovená.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Kótovací styl

Příspěvekod JanP » 07 led 2015, 15:11

Dobrý deň,

...email s výkresom som stále nedostal.

Ale nevadí.
- Píšete že používate ZWCAD+ 2014 vernum "2013.10.31(17416)"

To je staršia verzia 2014ky - môže obsahovať nejaké chyby naviac
Najskôr si prosím ZWCAD aktualizujte na ZWCAD+ 2014 SP1 vernum "2014.04.27(21135)"
- download z našich stránok po prihlásení sa: http://www.techsoft.sk/cz/download/zwcad/zwcad-plus-2014

Je možné že tam to už bude v poriadku.
Ak nebude - skúste mi prosím ešte raz poslať ten výkres

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Kótovací styl

Příspěvekod JanP » 07 led 2015, 17:45

Dobrý deň,

Na úvod
Výkres obsahuje množstvo ARX objektov... správa sa trocha čudne
- doporučujem objekty výkresu najskôr skopírovať CTRL+C a vložiť ho nového čistého výkresu CTRL+V
- a následne ho vyčistiť príkazom: _-purge

Pre našu ďalšiu komunikáciu budeme používať takto "očistenú" časť výkresu so spomínamými kótami - viď príloha RAR tohoto príspevku

Úvodný sumár
Červená kóta - Hladina: 1np_kóty (červená) Kót.Styl: Standart
Zelená kóta - Hladina: AM_5 (zelená) Kót.Styl: ISO_LINEAR

A teraz poďme k problému
Predpokladám že sa jedná o nastavenie štýlu ISO_LINEAR
Píšete: "...a zadám parametr na hladinu"
nie celkom tomu rozumiem

V kót.štýle ISO_LINEAR máte nastavené:
- Farba kótovacích čiar: ByLayer
- Farba textu: Barva 140

Nastavím Kót.Styl na ISO_LINEAR
Ak nastavím aktuálnu hladinu na hladinu 1np_kóty - kót.čiary sú červené a text je v zadanej farbe
Ak nastavím aktuálnu hladinu na hladinu AM_5 - kót.čiary sú červené a text je v zadanej farbe
...správa sa to teda správne tak ako má

Veľkosti kótovacích štýlov Standart a ISO_LINEAR sú odlišné ...keďže majú nastavené odlišné parametre.

Ak to chcete zjednotiť, doporučujem kliknúť na porovnanie kót.štýlov - viď obrázok:

Obrázek

Tu sú zobrazené všetky parametre = systémové premenné ktoré sa líšia.
Mali by ste si potom nastaviť aktuálny kót.štýl na ISO_LINEAR, zavrieť dialógový panel a cez príkazopvý riadok zmeniť hodnoty príslušných systémových premenných aktuálneho kót.štýlu tak aby zodpovedali hodnotám systémových premenných kót.štýlu Standart

Potom by to už malo byť v poriadku.

Ak potrebujete niečo upresniť, alebo ak niečo chcete inak ako som napísal alebo ak niečo u Vás funguje inak ako som napísal - dajte vedieť - budeme pokračovať až kým to celé nedoriešime.
Přílohy
koty.rar
(15.39 KiB) 595 krát

Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2015, 11:29
Jméno (bez příjmení): Pavel Benda

Re: Kótovací styl

Příspěvekod PB ATRAN TECHNOLOGIE » 08 led 2015, 17:09

Díky za zprávu a rady. Právě krok po kroku pokračuji dle Vašich instrukcích, ale nejsem žádný programátor, takže je dost dobře možné, že něco zkazím. K nepochopenému výrazu. Když jsem poprvé otevřel ZWCAD, tak jsem si z externího disku otevřel svůj vzorový výkres z minulé doby, kdy jsem ještě pracoval na AutoCad 2009. Mám tam uložené množství vzorů a hlavně od kolegy nastavené základní hladiny a formáty tisku. Když jsem vytvořil jednoduchý výkres výrobků a začal jsem jej kótovat, kóty byly nečitelné, malé, téměř splívaly s výrobkem a navíc ani barva neodpovídala. Tak jsem v kótovacím stylu kótovací styl standard chtěl změnit příkazem přepsat kótovací styl, ale kdykoliv jsem udělal změnu, a okna kótovacího stylu uzavřel, tak se změna neprojevila. Abych výrobek dodělal, překopíroval jsem si kus výkresu z verze AutoCad a pomocí příkazu kopírování vlastností jsem kóty změnil, což šlo. Pak jsem se začal zaobírat problémem, proč mi výkres nepřevzal nastavené hladiny ze vzoru a proč to nelze změnit. Jelikož jsem na nic nepřišel a ani manuál mi neporadil, tak jsem se obrátil na Vás. Připomínám, že zkušební 30ti denní verze mi pracovala absolutně bez chyby, jen občas při otevírání výkresu mi to spadlo. To sem ale nepatří.

Kreslič
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2015, 11:29
Jméno (bez příjmení): Pavel Benda

Re: Kótovací styl

Příspěvekod PB ATRAN TECHNOLOGIE » 08 led 2015, 17:33

Nainstaloval jsem aktualizaci, provedl nastavení dle Vašich pokynů a provedl čištění... zda se, že je to OK. Zítra pisnu, dnes budu pracovat zuřivě a pokud budou potíže, přepošlu Vám výkresy a budu Vám vděčný, když to budeme řešit dál. Ještě bych si dovolil malý dotaz Mám v PC od správce sítě naintalovány dva soubory, totiž ZWCAD+2014 CSY a ZWCAD Mechanical 2014 CSY. Oba lze otevřít a oba kreslí. Je jedno v krerém budu pracovat a nebo se jedná o dva různé programy?? Díky za odpověď.

Moc zdravím na Slovensko...
Pavel Benda

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Kótovací styl

Příspěvekod JanP » 09 led 2015, 08:38

Vďaka za info - a OK.

ZWCAD a ZWCAD Mechanical sú síce dva samostatné programy... ale je teoreticky jedno v ktorom budete pracovať.

Teoreticky preto, že bude pre Vás jednoduhšie rozhodnúť sa pre jeden - ktorý budete prioritne používať a ten prispôsobiť Vašim potrebám.

Pod pojmom prispôsobiť mám na mysli doplniť SHX fonty, typy čiar (LIN), či pripraviť si šablony (DWT) ...atď.
Ak si prispôsobíte obidva - je jedno ktorý budete používať - mali by sa správať rovnako.

V každom prípade je lepšie ak si necháte nainštalované obidva - hlavne z dôvodu že sú na sebe nezávislé a teda ak sa vyskytnú nejaké nečakané problémy tak jeden z nich Vám môže ušetriť čas a nebudete mať toľko "stresu". :D

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků