TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Multiodkaz

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Projektant
Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 23 zář 2014, 11:16
Jméno (bez příjmení): Michal Kmeť

Multiodkaz

Příspěvekod TEPLOPROJEKTY » 25 zář 2014, 09:06

Zdravím všetkých,

Skúšam prechod z ZWCAD 2012 Professional na ZWCAD 2014+ a narazil som na problémy s multiodkazom:

1./ Mám zadefinovaný štýl multiodkazu s podtrhnutím spodného riadku. V starom ZWCADe bola medzi textom a podtrhnutím medzera, ktorej veľkosť bola zadefinovaná pri tvorbe štýlu. V 2014+ mám štýl zadefinovaný rovnako resp. prenesený zo šablóny vytvorenej pre 2012 Profi, napriek všetkej snahe však text leží priamo na podrthnutí, medzera = 0

2./ Vytvorím odkaz k nejakej súčiastke, vytiahnem ho napr. hore vpravo, text odkazu je zarovnaný vľavo. Chcem z neho urobiť multiodkaz na ostatné rovnaké súčiastky v okolí prvej. Pokiaľ pridávam odkazové čiary v blízkosti ľavej strany odkazu je všetko v poriadku, zbiehajú sa v jednom bode v mieste prechodu odkazovej čiary do podtrhnutia. Keď je súčiastka bližšie k pravej strane program automaticky vytvorí odkazovú čiaru z pravej strany multiodkazu. Problém je v tom, že na rozdiel od ZWCADu 2012 mi to v ZWCADe 2014+ nespojí s podtrhnutím - trčí to tam niekde bokom, mimo odkazu, ale je to s ním previazané ...

Poraďte čo s tým. Vďaka.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkaz

Příspěvekod JanP » 25 zář 2014, 12:04

Dobrý deň,

K tej prvej otázke - bohužiaľ. Už som to s niekým riešil (ešte keď nebolo toto fórum) - ale pamätám si že sa s tým nedalo nič robiť.

K druhej otázke - nastavte si v štýle rovnaké uchytenie vľavo aj vpravo - viď obrázok. Potom to už je OK (aspoň u mňa a predpokladám že aj u Vás)

Obrázek

Projektant
Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 23 zář 2014, 11:16
Jméno (bez příjmení): Michal Kmeť

Re: Multiodkaz

Příspěvekod TEPLOPROJEKTY » 25 zář 2014, 12:27

Ďakujem za odpoveď.

ad.1./ To, že to novšia verzia nerobí a staršia to robila je podľa mňa jednoznačne krok k horšiemu - někde Ti soudruzi z NDR museli udělat chybu ...

ad.2./ Nastavené to mám presne takto. Problém nestane, keď chcem z odkazu urobiť multiodkaz - pridať viac odkazových čiar k jednému odkazu

(pripojil by som obrázok, ale neviem ako, cez PrintScreen mi to nejde) :-?

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkaz

Příspěvekod JanP » 25 zář 2014, 12:33

No mne to robilo korektne aj keď som pridával ďalšie odkazy.
Môžete priložiť tu na fórum ako prílohu nejaký výkres (môže byť aj čistý) s nadefinovaným štýlom multiodkazu ?

Projektant
Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 23 zář 2014, 11:16
Jméno (bez příjmení): Michal Kmeť

Re: Multiodkaz

Příspěvekod TEPLOPROJEKTY » 25 zář 2014, 12:54

Výkres ako príloha

Výkres1-multiodkaz.zip
(14.95 KiB) 714 krát

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkaz

Příspěvekod JanP » 25 zář 2014, 14:28

Dobrý deň,

Doplnenie k prvej otázke
- V ZWCADe 2015 tam už medzeru dáva
- Hodnota medzery sa nastaviť v dialógovom paneli síce nedá ...ale to nejde ani v AutoCADe

Doplnenie k druhej otázke
- Hodnotu na obrázku nastavte = 0

Obrázek

...a už by to malo byť OK - aspoň u mňa

Projektant
Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 23 zář 2014, 11:16
Jméno (bez příjmení): Michal Kmeť

Re: Multiodkaz

Příspěvekod TEPLOPROJEKTY » 07 říj 2014, 11:09

Dobrý deň,

Nefunguje mi ani jedno ani druhé.

Pridanie ďalších odkazových čiar k multiodkazu - na opačnej strane multiodkazu vznikne medzera, ktorá naviac (v závislosti od použitého fontu??) býva uskočená od podčiarknutia v x-ovej aj y-ovej osi. ZWCad 2012 Pro to nerobil - odkazové čiary na oboch stranách multiodkazu vždy pekne spojil s podčiarknutím ...

Odsadenie textu od podčiarknutia nefunguje ani Vám - program položí na čiaru text podľa písmen, ktoré najviac "vytŕčajú" smerom nadol - vo Vašom predošlom vysvetlení je to "y". Skúste si napísať na odkaz text napr. kapitálkami a všetky budú posadené priamo na čiare ...

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Multiodkaz

Příspěvekod JanP » 07 říj 2014, 12:00

No neviem - tu je môj záver:

1. MEDZERA
- Medzera nevzniká ak sa nastaví "mezera v prodloužení čáry" na hodnotu 0
- Je ale pravda že nemá vznikať ani keď sa nastaví miesto 0 iná hodnota - Je to teda chyba

2. Odsadenie textu od čiary
- Odsadenie od čiary vznikne ak sa použije SHX Font. Ak sa použije TTF font - tak sa text "nalepí" priamo na čiaru
...tu len podotýkam že ak sa použije znak zasahujúci "pod čiaru" - ako napríklad: y - ten spodok písmena je nalepený na čiare. To isté je však aj v AutoCADe.
- Je ale pravda, že nalepiť na čiaru sa nemá ani text písaný TTF fontom - Je to teda chyba


Obidva body - viď video: http://forum.cadhelp.cz/support/videos/Mulktiodkaz_1.htm

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků