TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

2008 vs. 2014

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 08 zář 2014, 13:10

Dobry den,
chcem sa opytat na niekolko veci ohladne starsej verzie 2008 a novsej 2014

1.nainstaloval som si upgrade z 2008 na 2014 vsetko prebehlo korektne (aktivacia pomocou hw kluca). Otazka znie ako postupovat ak by som menil urcite komponenty v PC alebo cely PC. Ci je mozne nainstalovat zwcad na viac PC s tym ze aktivny bude samozrejme iba jeden a to len pomocou hw-kluca.

2.vo verzii 2008 ked som premiestnoval objekty tak to islo bez sekania a velmi dobre, vo verzii 2014 to ide pomaly seka to (skusal som samozrejme ten isty objekt) je tam nejaka finta aby to islo rovnako plynulo ako v starej vezii

3.podobne ako pri otazke dva pri presune objektov (ciary,krivky,kruznice..) rovnako zle ide aj presuvanie textu. Nejaka pomoc aj na tento problem?

4.verzia 2008 obsahovala ikony hned vedla prikazu ktory chceme vyvolat (napr. Kresli-čiara-(bola hned na zaciatku ikona)). V novej verzii tam priestor na tu ikonu je ale je prazdny. Je mozne to tam nastavit alebo zapnut?

Dakujem za odpovede

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod JanP » 08 zář 2014, 14:27

Dobrý deň,

1. Aktivácia ZWCADu
ZWCAD môžete nainštalovať na ľubovoľný počet počítačov - aktívny však bude len na PC kde zapojíte HW kľúč - bez ohľadu na zmeny hardware.
Licenčné údaje sa zapisujú do registrov Windowsu - do HW kľúča sa nezapisuje nič a teda jeho používanie nie je obmedzené na konkrétny PC.

2 a 3. Presun, kopírovanie... atď
Pár užívateľov hlásilo podobný problém. Riešením je pridať k štartu programu skompilovaný LISP ktorý je v RAR archíve v prílohe tohoto príspevku

4. Ikonky
Priznám sa že nerozumiem... Skúste prosím pripojiť obrázok... nemal by byť problém prispôsobiť čokoľvek
Přílohy
Text_copy_and_move_tuning_2.1.rar
(827 bajtů) 623 krát

Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 08 zář 2014, 15:05

K otazke c.2, c.3, mozete mi prosim uviest presny postup ako presne pouzit ten subor, lebo som sa nejako stratil. Vas navod pomoze aj ostatnym. :)
Přílohy
2008-2014.jpg
Obr. k otazke c.4

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod JanP » 08 zář 2014, 15:27

...vďaka za upresnenie :-?

Toto je už bohužiaľ priamo v rukách ZWSOFTu

Presúvam to na nich a uvidíme či to tam pribudne

Uznávam že je to užitočné a ďakujem za postreh

Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 09 zář 2014, 08:54

Utilitka pomohla a presuv sa citelne zrychlil!!
Postup mozno pre inych ako som zaviedol subor bol nasledovny: do prikazoveho riadku napisat "appload" (bez zatvoriek), vybrat moznost "pri startu" dalej stlacit "pridat" potom vyhladat dany subor a dat dvakrat "ok". vypnut zapnut zwcad a malo by to fungovat.

Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 17 zář 2014, 15:18

aky je rozdiel vo verzii 2014 pri (zapnutom resp. vypnutom) dynamickom zadavani. Vo verzii 2008 pri zapnutom dyn.zad. sa zadavana ciselna hodnota napriklad pri tvorbe ciary zobrazuje hned na kresliacej ploche vedla krizoveho kurzora, co je velmi pohodlne. Tuto funkciu nemozem najst v tejto novej verzii. Je vobec v ponuke alebo to len nemam zapnute?
Přílohy
dyninput.jpg

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod JanP » 19 zář 2014, 17:30

V 2014ke jediné čo to robí navyše je, že keď píšete príkaz, tak Vám dopĺňa, resp.zobrazuje príkazy s príslušnou zhodou zadávaných znakov - viď obr:

DynZad.jpg
DynZad.jpg (13.4 KiB) Zobrazeno 14977 krát

Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 02 říj 2014, 12:35

Dobry den

urobte s tym dynamickym zadavanim nieco. Lobujte u vyvojara nech to spravi ako to ma konkurencia v AutoCade alebo sa tomu aspon priblizte. Cize pri kresleni usecky sa pekne zobrazuje vedla krizoveho kurzora male okienko s moznostou zadat dlzku alebo uhol. Toto pracu velmi urychluje. Alebo zacnem asi setrit na Autocad

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod JanP » 02 říj 2014, 12:43

Máte pravdu

Lobujeme, lobujeme... ...snáď sa aj dočkáme :-w

Zatiaľ treba používať polárny úchop ...naznačíte smer a zadáte hodnotu, čo je rýchle,
...alebo starým dobrým "zavináčom" - čo je síce pomalšie, ale konzervatívny CADisti (ako ja) to používajú automaticky aj v AutoCADe ;)

Projektant
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2014, 13:14

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod javko » 03 říj 2014, 12:51

Asi nema vyznam sa tu o tom dohadovat co je za tym, ze to dyn. zadavanie nie je ako v Acade.Bolo by to na dlho. Ale mam dalsiu otazku.

Mam problem s fontami. V praci mi funguju fonty vsetky ako maju ale ked si vykres otvorim na inom PC tak tie fonty nahradi inymi aj napriek tomu, ze som si tie fonty z prace skopiroval do ineho PC.

Skuste mi povedat postup ako sa to ma urobit spravne aby to fungovalo. Mozno som spravil niekde chybu ja :-)

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: 2008 vs. 2014

Příspěvekod JanP » 03 říj 2014, 13:44

Pokúsim sa komplexne (aj pre iných)

Fonty môžu byť TTF alebo SHX

Pozn: Ešte existujú aj OTF a PS... tie sa pre AutoCAD či ZWCAD štandardne použiť nedajú ...pri niektorých síce je nejaká cesta, ale nie je to 100% - toto teda vynechávam

1. SHX Fonty
Dávajú sa do adresárov:
C:\Program Files (x86)\ZWCAD+ 2014\fonts\
alebo
C:\Users\UZIVATEL\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2015\cs-CZ\Support\

Stačí príslušné SHX fonty skopírovať do jedného z uvedených adresárov.
Pretože však je možné že existujú dva rozdielne SHX fonty - ale s rovnakým názvom - dopĺňam nasledujúcu dôležitú informáciu:

Vo vyhľadávacej ceste je síce adresár aj priamo k fontom - viď obrázok nižšie,
ale ZWCAD uprednostní fonty (s rovnakým názvom) nachádzajúce sa v tom subadresári ...\Support\,
keďže táto cesta je prvá v poradí - viď obrázok

Obrázek


2. TTF Fonty
Sú v adresári: C:\Windows\Fonts\

Tieto fonty nestačí skopírovať do uvedeného adresára - ale sa musia nainštalovať!

Inštalujú sa poklepaním na súbor fontu, kde vyskočí panel ako na obrázku dole kde kliknite Inštalovať

Obrázek


3. Ďalšie info

V adresári C:\Users\UZIVATEL\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2015\cs-CZ\Support\
sa nachádza aj súbor mapy fontov: zwcad.fmp

Jedná sa o súbor so zoznamom fontov a ich odpovedajúcich náhrad.
A teda ak sa nejaké fonty nedajú nájsť použijú sa ich príslušné náhrady.
Niekedy sa to síce ešte môže trocha "zamotať" so súborom zwcad.ini ...ale nejdem tu do detailov.

V krátkosti: Skopírujte súbor do ZWCADu doma súbor zwcad.fmp aký máte v práci...
Alebo ho nahraďte tým čo sa nachádza v RAR prílohe tohoto príspevku (...po rozpakovaní samozrejme)
...prípadne teoreticky ho môžete aj vymazať (pre istotu však zazálohujte).
Nie je mi síce jasné prečo - ale niekedy to ovplyvňuje aj fonty ktoré sa nenahráczajú ...a teda môže Vám to pomôcť vyriešiť spomínaný problém
Přílohy
zwcad_fmp.rar
(230 bajtů) 648 krát

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků