TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Dynamické zadání

Diskuse týkající se používání ZWCADu
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 12 zář 2018, 07:46

Dynamické zadání

Příspěvekod Filipa » 12 zář 2018, 08:00

Dobrý den,

nově pracuji se ZWCADem 2015 a nemohu přijít na některé věci. Ačkoli mám zapnuté dynamické zadání, tak u kurzoru myši se mi například při kreslení úsečky zobrazuje pouze vodorovná nebo svislá vzdálenost, pokud chci ručně zadat její délku, potažmo úhel, vidím to pouze v příkazovém řádku. To samé platí při zjišťování ploch či délek ve výkrese. Chtěla bych, aby se mi vše ukazovalo v tabulce u kurzoru myši, jako jsem na to byla doposud zvyklá u jiných verzí CADu.

A ještě mám jeden problém, dole na liště se mi nezobrazuje měřítko, měřítko poznámky a ani zámek pro možnost uzamčení výřezu v rozvržení a prozatím jsem nikde v nastavení nenašla, kde to zapnout, pokud to tedy lze.

Předem děkuji za radu.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Dynamické zadání

Příspěvekod JanP » 13 zář 2018, 07:47

Dobrý deň,

Čo sa týka dynamického zadávania - v tejto verzii (teda v ZWCAD+ 2015) to funguje len tak ako to vidíte. Ak vyžadujete aby to bolo ako v AutoCADe - musite upgradovať na aktuálnu verziu - na ZWCAD 2019, momentálne za akciovú cenu 5 512,- Kč bez DPH - http://obchod.zwcad.cz/cz/eshop/zwcad/c ... lang-cs-CZ

Čo sa týka měřítka poznámky - platí to isté čo pre dynamické zadávanie

Čo sa týka uzamčení okna výkresového prostoru - to môžete urobiť po výbere okna v paneli Vlastností (CTRL+1)

Zpět na Technické dotazy ZWCADu



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků