TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

farebna tlac do pdf

Diskuse týkající se používání DraftSight
CAD Expert
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2015, 07:28

farebna tlac do pdf

Příspěvekod gusto1 » 25 led 2016, 20:31

Zdravim.
Do teraz som potreboval tlacit ciernobielo, cize to bolo OK. Tlacil som to cez CTRL+P a tam som si to nastavil ako som chcel. Ani som neuvazoval nad tym, ci je tam moznost farebnej tlace, alebo nie, lebo som to nepotreboval.
Teraz vsak potrebujem tlacit do pdf farebne a cez CTRL+P (tlac modelu) to neviem nikde najst.

Dalsia moznost tlace je cez subor>>export>>pdf export. Tato moznost sice tlaci do pdf farebne, ale vytlaci vsetko co je na platne "model" nie je mozne urcit si vyrez, ktory chcem vytlacit
BTW kresli sa v okne "model" naco sluzia dalsie 2 plochy oznacene "shet1" a "shet2" ??

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: farebna tlac do pdf

Příspěvekod JanP » 29 led 2016, 08:49

Dobrý deň

Tlač cez CTRL+P je OK

Výber tlače do okna nastavite v časti "Print range" vyberte "Specify" a následne vyberte čo chcete tlačiť

Farebnú tlač nastavíte ak vľavo dole kliknete na tlačítko "Additional Options..." a zvolíte si požadované tabuľku CTB štýlov vykresľovania (PrintStyle Table) ...resp doporučujem si vytvoriť novú - vlastnú .
Skúste si na internbete vyhľadať nejakú nápovedu k AutoCADu - CTB štýly vykresľovania

CAD Expert
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2015, 07:28

Re: farebna tlac do pdf

Příspěvekod gusto1 » 30 led 2016, 07:10

Vdaka, pozeral som na to, ale nevenoval som pozornost CTB (tabulke tiskovych stilu), hladal som nieco ohladom farby :)
gusto1 píše:BTW kresli sa v okne "model" naco sluzia dalsie 2 plochy oznacene "shet1" a "shet2" ??

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: farebna tlac do pdf

Příspěvekod JanP » 01 úno 2016, 08:13

Záložka "Model" = Modelový priestor

Záložky "Sheet1, Sheet2, ...Sheet x" = tzv "Výkresový priestor"

Stručne:
V modeli máte niečo nakreslené, a vo výkresových priestoroch si môžete otvárať okná s rôznymi vlastnosťami (mierka, viditeľnosť hladín ...) do modelového priestoru...

Je to trocha zložitejšie... pokiaľ pracujete s CADom len občasne - nemusíte sa tomu venovať.
Ak pracujete pravidelne - doporučujem si preštudovať výkresový priestor (na webe by ste mali nájsť dosť návodov)

PS:
Výkresový priestor je vynikajúca vec ktorá vám ušetrí kopec času a sprehľadní a spríjemní celú prácu so ložitejšími výkresmi
Ak na WEBE nič použiteľné nenájdete - dajte vedieť, vysvetlím podrobnejšie

CAD Expert
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2015, 07:28

Re: farebna tlac do pdf

Příspěvekod gusto1 » 01 úno 2016, 20:34

Zatial kreslim len jednoduche projekty, takze to asi pre mna nie je potrebne (dokonca si vystacim s jednou hladinou ;) ) ale thx za vysvetlanie

Zpět na Technické dotazy DraftSight



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků