TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

konvertovanie z pdf do dxf

Diskuse týkající se používání DraftSight
CAD Expert
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2015, 07:28

konvertovanie z pdf do dxf

Příspěvekod gusto1 » 25 srp 2015, 14:30

Z viacstrankoveho pdf som si vyexportoval konkretnu pdf stranku aa.pdf. Cez pstoedit som stranku prekonvertoval do dxf suboru bb.dxf (kedze subor ma 1.7MB uploadol som ho sem http://www.megafileupload.com/51jy/bb.dxf )
Ked si ho dam otvorit v drafsight, tak ho bez problemov nacita, ale niesu tam normalne ciary, ale akesi dvojite (staci si to priblizit aby to bolo vidiet).
Neviem ci je to bug, alebo je to zamer konvertora. Je mozne tie ciary nejak zmenit na normalne ciary ?
Pretoze ak ten dxf subor znova cez draftsight poslem do pdf, tak uz v cc.pdf dokumente su tie ciary hrubsie (vyzera to horsie).
Da sa s tym nieco robit ??
Přílohy
cc.pdf
(79.37 KiB) 804 krát
aa.pdf
(60.23 KiB) 747 krát

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: konvertovanie z pdf do dxf

Příspěvekod JanP » 25 srp 2015, 15:43

Je to preto že danú objekty sú krivky s určenou hrúbkou.
Tá hrúbka je zobrazená bez vyplnenia, keďže je vypnuté systémovou premennou DISPLAYFILLS.
Ak to zapnete (napísaním DISPLAYFILLS do príkazového riadku ...ENTER ...atď) budete vidieť miesto dvoch čiar jednu ale hrubú.

Je možné že pri tom konvertovaní z PDF do DXF sa to dá nastaviť... tých konvertorov PDF-DWG/DXF je kopec ...najlepšie výsledky sú snáď s pdf2cad.

Tak či onak - druhá možnosť je vybrať všetky krivky a nastaviť im vo vlastnostiach hrúbku = 0

...alebo najrýchlejšie riešenie - všetko rozložiť (_príkazom _EXPLODE)
...a z kriviek sa stanú úsečky L-)

CAD Expert
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2015, 07:28

Re: konvertovanie z pdf do dxf

Příspěvekod gusto1 » 26 srp 2015, 11:03

_explode funguje excelentne, ale potom mi uz nefunguje Draftsight (neda sa dalej kreslit, myska ma strasne dlhe lagy). Ak -explodujem zopar ciar, tak je to OK, ale ak _explodujem cely vykres, tak je to nepouzitelne.
Nastavenie hrubky ciary na 0, cez vlastnosti nefunguje.
Nabootoval som teda win a skusil som 30 dennu skusobnu ver. pdf2cad. V tomto softe to uz bolo prekonvertovane dobre, tak som sa prebootoval do linuxu a teraz je to uz OK.
Skusal som pdf2cad nainstalovat aj do linuxu pod WINE. Ono sa to korektne nainstalovalo, ale nechce sa to spustit.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: konvertovanie z pdf do dxf

Příspěvekod JanP » 26 srp 2015, 11:18

Tým rozložením kriviek môže vzniknúť extrémne veľa objektov, najmä ak to pri tej konverzii nejako "rozkúskovalo" ...a to už asi DraftSight "nestíha obsluhovať"...
pdf2cad je ok - osvedčený a spoľahlivý ...ale čo sa týka funkčnosti pod linuxom (pod WINE) Vám neporadím...

Zpět na Technické dotazy DraftSight



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků