TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Draftsight měření

Diskuse týkající se používání DraftSight
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2015, 13:00

Draftsight měření

Příspěvekod valikr » 25 úno 2015, 13:08

Dobrý den, mám 2 dotazy:
1. je možné někde zapnout barvení měřené plochy, tak abych viděl co skutečně měří (jako v acad)?
2. jak úplně odstavit úchop, i když ho vypnu pořád se mi něčeho chytá asi mřížky, nejsem schopen označit bod do úplně libovolného místa

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Draftsight měření

Příspěvekod JanP » 25 úno 2015, 14:57

K tomu meraniu plôch:
Tak ako v AutoCAde to nepôjde.
V podstate jediné riešenie je kliknúť na objekt (krivku, resp. šraf) a zobraziť plocgu vo vlastnostiach objektu
...či už cez ikonku pre výpis vlastností do textového okna, alebo priamo v dialógu vlastností) - Viď obrázok:
Obrázek

A nejde to ani cez políčka (_FIELDS) ako v AutoCADe či ZWCADe - keďže DraftSight disponuje len základnými možnosťami políčok


K tomu úchopu:
1) zapína/vypína úchop na raster
2) zapína/vypína úchop na charakteristické body objektu (koncový ,priesečník, ...atď)
Viď obrázok -
Obrázek

Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2015, 13:00

Re: Draftsight měření

Příspěvekod valikr » 25 úno 2015, 16:50

Děkuji za odpověď ad1) měřím bez problémů, ale vadí mi, že nevidím co měřím, v acad, kde se měřená plocha podbarvuje, tak když píchnu blbě tak se přes ctrl z vrátím zpět a opravím to
tady ctrl z taky funguje, jenom nevidím měřenou plochu; ad2) i když to mám tak nastavené, tak se mi to pořád něčeho chytá asi mřížky a nemůžu najít kde to odstavit - když mám na výkrese nepravidelnou plochu vyznačenou, tak mám úchop zapnutý a je to v pohodě, když, ale chci na prázdné ploše udělat čáru, tak se to chytá kus vedle a ne tam kde potřebuju.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Draftsight měření

Příspěvekod JanP » 25 úno 2015, 17:47

S tými úchopmi by sa to malo správať v poriadku... nie je tam veľmi čo nastavovať

Ak sa ako píšete nespráva ...veľmi ťažko sa dá zistiť príčina.

Doporučujem Vám obnoviť profil na východzí - je to najrýchlejšie a malo by to pomôcť.
Choďte teda do menu "Nástroje" - "Možnosti" - záložka "Profily" - a dajte obnoviť

...sám som zvedavý či to zaberie.
Ak nie - tak už by som sa zameral na konkrétny výkres, resp. šablónu akú používate...

Zpět na Technické dotazy DraftSight



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků