TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

kreslení přes obrázek

Diskuse týkající se používání DraftSight
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2018, 09:29
Jméno (bez příjmení): Jirka

kreslení přes obrázek

Příspěvekod kulihrasek.jiri » 14 zář 2018, 09:35

Dobrý den nainstaloval jsem plno DraftSightu a pohoda. Pouze na jednom novém notebooku mi to dělá následující věc a nevím si s tím rady. Vložím do cadu obrázek (jpg, tiff ), zkoušel jsem jich několik. Přes obrázek nakreslím čáru (nachází se pouze uvnitř) a když ji chci vybrat tak se mi vybere i obrázek, takže s čárou nemohu samostatně ani posunout ani zkopírovat. Pokud obrázek zamknu v jiné hladině tak čára nejde vybrat. Zkoušel jsem to i 2x přeinstalovat a stále se to chová stejně. Neví někdo co s tím? děkuji předem Jirka (kulihrasek.jiri@seznam.cz)

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: kreslení přes obrázek

Příspěvekod JanP » 18 zář 2018, 05:50

Dobrý deň,

A ako tú čiaru vyberáte?
Skúste ju vybrať do výberového okna z ľava do prava... a vyberie sa len tá čiara (bez obrázku) :-)

Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2018, 09:29
Jméno (bez příjmení): Jirka

Re: kreslení přes obrázek

Příspěvekod kulihrasek.jiri » 18 zář 2018, 06:04

Toto právě nejde, nejde ani zleva doprava ani zprava do leva. Jedině kdy to jde vybrat, že musím při kleknutí být mimo obrázek (ale pak vyberu více objektů než chci). Nepomůže ani měnit vlastnosti obrázku jako např. dát obrázek do pozadí.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: kreslení přes obrázek

Příspěvekod JanP » 18 zář 2018, 06:07

Skúšali ste to pre istotu najskôr rozložiť a potom vybrať?
Prípadne mi pošlite ten výkres... určite to bude len nejaký "technický problém" (jan.pajerchin@techsoft.sk)

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: kreslení přes obrázek

Příspěvekod JanP » 19 zář 2018, 07:32

Vdaka za vykres

Ak sa to u Vas sprava tak ako popisujete, jedine co ma napad je aby ste skusili urobit nasledujuce:
1. Spustite prikaz: OPTIONS
2. Chodte do zalozky: PROFILY
3. Kliknite: OBNOVIT

Restartuje DraftSight a vyskusajte to.
V DraftSighte som sice na podobnu vec nenarazil, ale v inych DWG CADoch ak sa take nieco vyskytne - zresetovanie profilu velmi casto pomoze. Dovodom je fakt, ze sa zresetuju aj urcite hodnoty v registroch Windowsu, ktore v pripade nejakeho "defektneho udaju" mozu sposobovat nelogicke chovanie CADu. V takych pripadoch preinstalovanie CADu nepomoze, pretoze urcite hodnoty prislusnych registrov sa neprepisuju - pomoze ale popisovany "reset profilu".

Drzim palce nech to je aj Vas pripad.

Zpět na Technické dotazy DraftSight



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků