TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

FreeCAD 0.18 - GCode export

Diskuse o bezplatných CAD systémech
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2021, 17:59
Jméno (bez příjmení): Milan Uhrák

FreeCAD 0.18 - GCode export

Příspěvekod supik007 » 29 lis 2021, 18:33

Zdravím,
když vytvořím těleso, z něj pak "Job" v Path Worbenchi a následně Faces, pak zvolím Post Process a chci uložit GCode soubor, při prozkoumání souboru před uložením, ale vlastně i při volbě Inspect GCode Content of a Path kdykoli z toolbaru vidím, že nástoj jede k budoucí díře po ploše materiálu, což samo vede k tomu, že na materiálu ve frézce ( 3018 hobby ) jsou pak drápance. Na výšce 0 holt je nějaký matroš...
GCode pak vypadá takto ( jde o cestu nástroje k malé díře ) :
Kód: Vybrat vše
(Profile_Faces)
(Compensated Tool Path. Diameter: 0.8)
G0 Z5.000000
G0
G0 Z0.000000
G1 F1.000000 X123.469233 Y28.653825 Z-0.800000


Na posledním (a předposledním )řádku ukázky je vidět, že nástroj sjede na výšku 0 a přemístí se k budoucímu otvoru už současně s klesáním nástroje na -0.8, (0.8 mm je hloubka jedné rýhy do materiálu, který má celkem 5 mm).

Program na zpracování a odesílání GCode do frézky se samozřejmě dá ručně zrušit, najet ve výšce K danému místu a pak zase spustit od dané řádky, ( nebo najít ten problém přímo v GCode, a tam zeditovat ) ale proč takovou věc generuje přímo FreeCAD ? Safe Height a Clearance Height jsou nastaveny automaticky na 3 a 5 mm, a přesto v GCode nejsou použity.
Snažil jsem se odpověď najít přes Google, ale protože FreeCAD má Path v podstatě dvakrát ( jednou je to "tažení" náčrtu podél "cesty", podruhé pak v GRBL hantýrce cesta nástroje, nebo vytváření cesty nástroje na frézce ), vždy jsem byl seznámen s odpověďmi, na které jsem se neptal... Tak to zkouším tady.

Děkuji za přečtení a nápomocné odpovědi.
M.

Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2022, 08:05
Jméno (bez příjmení): tony

Re: FreeCAD 0.18 - GCode export

Příspěvekod tonygaga » 03 bře 2022, 08:10

Máte XP verzi CAD? Děkuji

Zpět na Free CAD Systémy



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník