TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

hromadny convert dynamic block na static

Fórum AutoCADu LT - obecného 2D CAD systému
Kreslič
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2014, 14:12

hromadny convert dynamic block na static

Příspěvekod ferol » 26 pro 2014, 14:17

Hladam riesenie na nasledovnu vec. Pouzivame v Autocade LT 2015 a Zwcade 2014 vela dynamickych blokov a zaroven Sketchup 2014, ktory tieto bloky samozrejme nenaimportuje. Cize zakazdym pracne dynamicke bloky v autocade rozbijame a spojime rychlo aspon po hladinach do statickych blokov...

Preulozenie do najstarsich verzii dwg alebo dxf nie je pouzitelne...



Nasiel som par lispov (lispy mi idu aj v autocade cez soft http://www.cadsta.com), ktore zmenia dynamicky blok na staticky, ale vsetky najdene lispy to robia len po jednom bloku..co je casovo nepouzitelne...

Toto som skusal:

http://www.theswamp.org/index.php?topic=34152.0

http://forums.augi.com/showthread.php?8 ... tic-blocks

Viete naprogramovat taky lisp (pripadne vlx, alebo nieco, co podporuje Cadsta MAX a zaroven funkcna vybava prikazov v autocade LT 2015, ktory by hromadne prerobil vsetky dynamicke bloky na staticke?

Vpodstate by velmi pomohlo aj nieco fakt jednoduche v ramci otvoreneho dwg,co hromadne prekonvertuje dynamicke na staticke, ale pre nas idealny stav by bol nasledovny:

Vytvorit programik, ktory by fungoval podobne ako prikaz WBLOCK, cize by vyexportoval z vykresu vyselektovane entity, urcil by sa pick point, ale naviac oproti WBLOCK by zaroven vsetky dynamicke bloky vo vybere prekonvertoval na staticke (je jedno ako sa budu bloky volat, trebars ocislovane alebo nahodne..) a otvorilo by sa samozrejme windows dialogove okno, kde sa zada nazov suboru a cesta, kam sa ma tento subor dwg ulozit.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: hromadny convert dynamic block na static

Příspěvekod JanP » 27 pro 2014, 10:43

Čo sa týka LISPu - v LTčku to s LISPom samozrejme nepôjde.

Export do nižšiehoi formátu (DXF R12) síce zruší dynamický blok, ale zároveň tam "ponechá" všetky "dynamické varianty" a teda tak ako píšete - je to nepoužiteľné.
Export do WMF - zasa bloky rozloží ...takže ani "tudy cesta nevede".

Pre LT-čko mám len jedno riešenie (vyskúšané na nižšej verzii LT-čka ale verím že aj v LT 20145 by mohlo fungovať), ktoré to síce nerobí hromadne, ale verím že aspoň zjednoduší Váš súčasný postup.

1. Vyberte blok
2. Skopírujte do schránky CTRL+C, alebo skopírujte do schránky s referenčným bodom CTRL+SHIFT+C
3. A vložte ho do výkresu ako "anonymný blok" CTRL+SHIFT+V
4. Takto vložený objekt je už statický blok - ušetríte si tým kroky ako rozkladanie a opätovné vytváranie blokov....

Tipoval som že by to mohlo fungovať aj keď vyberiete viac blokov a vložíte ich ako anonymný blok CTRL+SHIFT+V a následne po rozložení by mohli vzniknúť statické bloky ...ale bohužiaľ - takto hromadne to nefunguje ...funguje to len po jednom bloku.

Ešte sa pokúsim niečo vymyslieť či nájsť a upraviť nejaký LISP ...ale bude to asi až po novom roku
...no uvidíme

Tak, či onak uvítam spätné info či popisovaný postup funguje aj v LT 2015 a či Vám to zatiaľ aspo čiastočne pomôže.

Kreslič
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2014, 14:12

Re: hromadny convert dynamic block na static

Příspěvekod ferol » 27 pro 2014, 16:22

Nemam tu teraz pocitac, ale ten postup podla mna fungovat nebude, lebo nezrusi dynamicke parametre. Jeden postup som nasiel, len stale je to zdlhave riesenie: ulozit vykres do microstation dgn v.7 a tento importnut do cisteho dwg. Takto sa bloky stanu statickymi. Toto odskusane mam. Nevyhoda je, ze dlhsie nazvy hladin oseka na kratsie nazvy.co by vyzadovalo zmenit system hladin na kratsie..

Cize riesenia cez exporty a pod existuje, ale prave hladam "one click" riesenie

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: hromadny convert dynamic block na static

Příspěvekod JanP » 05 led 2015, 13:15

Popisovaný postup CTRL+SHIFT+V by mal fungovať aj u Vás keďže na staršom AutoCAD LT to dynamické parametre zruší - a je predpopkjal že to tak bude aj na najnovšom 2015.

Jediné bezplatné riešenie s LISPom čo sa mi podarilo nájsť je tu: undynamic.lsp

Zdroj: toto fórum

Ak Vám LISP nepomôže (keďže máte LT-čko) - tak len tak ako som už napísal...

Kreslič
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2014, 14:12

Re: hromadny convert dynamic block na static

Příspěvekod ferol » 05 led 2015, 13:36

CTRL+SHIFT+V nefunguje preto, ze vnutri v tom anonymnom bloku su tie ostatne bloky stale parametricke a sketchup ich nenacita
Ale nieco som nasiel a potestujem...

Zpět na AutoCAD LT Fórum



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník