TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

Veľký výkres

Fórum AutoCADu LT - obecného 2D CAD systému
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2018, 15:39
Jméno (bez příjmení): Miroslav

Veľký výkres

Příspěvekod Miroslav 69 » 20 dub 2018, 15:54

Mám problém. Po vymazaní celej grafiky a vyčistení výkresu mi zostáva 13000 kB veľký súbor. Je v ňom skrytých 2460 fondov textu a množstvo typov čiarových z podložených X-refov od statikov pracujúcich macrostaine, ktoré sa nedajú vymazať. Vie mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť. Mám AUTO CAD 2012 LT a operačný systém Windows 10. Keď z tohto výkresu nakopírujem ľubovoľnú čiaru alebo text prenesie mi to aj do iného výkresu. Nutne potrebujem s týmto výkresom pracovať. Nepomáha ani obnoviť (reštaurovať) ani vyčistiť výkres.

Ďakujem za akúkoľvek radu.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: Veľký výkres

Příspěvekod JanP » 25 dub 2018, 07:51

Dobrý deň,

Použili ste príkaz čisti cez príkazový riadok? Ak nie - vyskúšajte. Viď: https://youtu.be/TAvL5TAWIoE

Pre "dokonalé" vyčistenie treba použiť viac činností...

Vyčistenie príkazom -ČISTI / _-PURGE
Oprava príkazom DIAG, resp. RESTAURUJ
Vyčistenie príkazom PIŠBLOK / _WBLOCK
Vyčistenie pomocou CTRL+C a CTRL+V (niektoré veci sa odstránia len "barbarským" vložením do nového výkresu cez schránku)
Vymazanie duplicít príkazom OVERKILL (Odstráni duplicitné alebo čiastočne prekrývajúce sa objekty výkresu.)
Vymazanie duplicít príkazom DELDUPL (Odstráni prekrývajúce sa kružnice, oblúky alebo úsečky v rovnakej hladine.)
Pri problémoch môžete ešte skúšať
- Vložiť problémový výkres ako blok do iného výkresu
- Pripojiť problémový výkres ako blok do iného výkresu
- Vyskúšať nižší DWG formát, prípadne DXF formát

Avšak dokonalé vyčistenie od tzv proxi objektov inych aplikacii akéhokoľvek výkresu v AutoCADe LT nie je možné dosiahnuť a mám odskúšané že to nie je to možné dosiahnuť ani v DWG alternatívach AutoCADu.
Pokiaľ viem - dá sa to len v niektorých nie DWG CAD programoch (mám to odskúšané v IRONCAD DRAFT) - po importe a exporte DWG programu dostanete "čistý" DWG bez akýchkoľvek "pozostatkov" iných aplikácií.

Zpět na AutoCAD LT Fórum



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků