TECHSOFT CZTECHSOFT SKCADHelpCAD FórumFreeCAD

ST pro ZWCAD 2017

Diskuse týkající se používání nadstavby ST
Kreslič
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2017, 19:35
Jméno (bez příjmení): Ales

ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod alesk » 10 bře 2017, 19:42

Dobrý den,

snažím se zprovoznit ST na právě stažené zkušební verzi ZWCADu 2017 a paleta nástrojů se mi načte, ale žádný příkaz nejde spustit.
Dopadne to takto:
STna2017.jpg

EDIT:
Tak jsem pročetl fórum a mám výsledek ;) Zkusil jsem postupovat podle příspěvku tady
Jen ten postup je trochu jednodušší:

1. Stáhnul jsem a rozbalil ST.rar do kořenu C:\

2. Přímo do souboru C:\Program Files\ZWCAD 2017\Support\ZWCAD2017.lsp jsem na jeho konec přidal požadovaný text:
(if (= (menugroup "ST") nil) (command "_.menuload" "C:/ST/st.mnu"))(setq *st_acadpath* "C:/ST/")(princ st_acadpath)(load "STinit")
a soubor ponechal bez dalšího kopírování na původním místě.

3. Spustil ZWCAD a ono se načetlo menu a vše funguje @-) Tedy skoro vše ...

Zjistil jsem, že nefungují:

1. Nevykreslí se žádná kóta, kótovací styl je zadaný a přes příkazy CADu i normálně použitelný, ale přes ST se nevykreslí žádná.
2. Tloušťka tepelné izolace: chová se podivně, někdy čáru změní, ale její tloušťku (resp. měřítko) už nepřepočítá. Když ale měřítko čáry změním ve vlastnostech ručně, tak už potom ST s čárou dokáže pracovat normálně
3. Poslední malá piha na kráse: když je aktivní příkaz z ST, tak nefunguje zvýraznění objektu po přejetí kurzorem, vybírá se tak trochu "naslepo"

Předem díky za jakoukoliv radu.

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod JanP » 13 bře 2017, 15:12

Obávam sa, že ten LISP pod ZWCAD 2017 nie je ešte taký ako by sa patrilo... stále sa dopĺňa.

Predpokladám že OK bude až v ZWCAD 2018.

Bez ohľadu na to či to tak bude - ST-čko (tak ako tomu bolo aj v ZWCVAD+ 2015) plánujeme trocha prispôsobiť - ale až pre ZWCAD 2018... keďže tá 2017 je taká ...nemastná/neslaná

Kreslič
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2017, 19:35
Jméno (bez příjmení): Ales

Re: ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod alesk » 15 bře 2017, 02:14

Díky za odpověď. Snad jen informaci o vydání té 2018 jsem nikde nezachytil - jde mi jen o představu časového horizontu. Na webu v PL nabízejí ZWCAD 2017 už upgradem na 2018 v ceně, dá se něco takového očekávat i u nás ? Tedy v ceně je jednoletý subscription, ale dá se na to časově spolehnout ? Nerad bych koupil licenci teď a za krátkou dobu zase řešil investici do upgrade.
V práci používáme ACAD 2015 a já hledám něco pro své soukromé použití a ZWCAD vypadá dobře - nejméně bolestný přechod, tedy až na ten LISP ... :-?

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod JanP » 15 bře 2017, 09:34

Dobrý deň,

Aj u nás sa už pár mesiacov predáva ZWCAD 2017 s bezplatným upgradom na ZWCAD 2018 - len v cenníku sa to uvádza ako "ročný subscription" - čo predstavuje upgrady a aktualizácie počas jedného roka

http://obchod.techsoft.sk/cz/eshop/acad ... ves/zwcad/

Termínovo hovoriť o tom kedy bude k dispozícii ZWCAD 2018 je dosť problematické.
Ak sa nič nezmení - mal by byť v priebehu leta...

Úprimne povedané - ak očakávate že že po kúpe trvalej licencie (hoci s predplateným upgradom na 2018) nebudete musieť riešiť v dohľadnom čase ďalší upgrade musím Vás trocha poopraviť.

Bez ohľadu na to aký DWG CAD si zakúpite - ak si kúpite licenciu s bezplatným upgrade, na ďalšiu verziu, za štandardnej situácie je možné predpokladať že upgrady pár rokov nebudú potrebné. Obávam sa však že tento rok to štandardná situácia nebude, keďže sa očakáva vydanie AutoCAD 2018, ktorý bude mať nový DWG formát (DWG 2018) - viď vikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/AutoCAD
No a akonáhle AutoCAD príde s novým DWG formátom 2018 - osobne očakávam že jeho DWG alternatívy prejdu na nový DWG formát v priebehu roka, možno aj viac (tak tomu bolo aj v minulosti). No a to konkrétne znamená, že aj keď dostanete bezplatný upgrade na ďalšiu verziu - je vysoko pravdepodobné že nový DWG formát bude až v tej nasledujúcej verzii... a teda upgrade by v takom prípade bol celkom potrebný....

Podotýkam ešte že to môže byť tak ako píšem, ale nemusí... treba s tou možnosťou ale počítať

Kreslič
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2017, 19:35
Jméno (bez příjmení): Ales

Re: ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod alesk » 16 bře 2017, 02:34

Díky za vyčerpávající odpověď. O novém DWG jsem už cosi zachytil - jak jsem psal, tak v práci používáme právě ACAD a budeme asi "dobrovolně nuceni" licence aktualizovat. Tedy případná konverze formátu není pro mě až tak zásadní, budu schopen si ji provést. Prozatím takto, než se nový formát opravdu zažije.
I když ZWCAD poskytuje trvalou licenci, tak nepředpokládám její trvalou životnost a použitelnost "na věky", jen řekněme, že pokud vyjde pro mě důležitá aktualizace po 12ti měsících a 3 dnech, tak to trochu zamrzí ... ;)

Administrátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 401
Registrován: 14 dub 2014, 15:50
Jméno (bez příjmení): Ján Pajerchin

Re: ST pro ZWCAD 2017

Příspěvekod JanP » 16 bře 2017, 09:30

V tom prípade si ZWCAD 2017 (spolu s viacerými bonusmi) a ročným Subscription - môžete okamžite objednať buď v našom obchode: http://obchod.zwcad.cz/cz/eshop/zwcad ...alebo tzv rýchlou objednávkou: http://obchod.zwcad.cz/cz/quick-order
;)

Zpět na ST Fórum



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník